PRUNING SHEARS WITH TELESCOPIC HANDLE 1023624
€81,58
Pieejams uzreiz
Product information
| Garums | 600 cm |
|---|---|
| Teleskopisks kāts | Jā |
| Asmeņu tips | Laiks |
| Rīku pielietojums | Sausie zari, Zaļie zari |
| Maksimālais griešanas biezums | 32 mm |
| Produkta veids | Nozaru griezēji |
| Zīmols | Fiskars |
| Kolekcija | - |
| Modelis | UPX86 |
| Platums | 5.0 cm |
| Augstums | 222.5 cm |
| Krāsa | Melna krās., Oranža krās. |
| Redukcijas mehānisms | Nē |
| Asmeņu bloķēšana | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Tips: Teleskopiskas. Kāta garums: 2.4 - 4 m. Maksimālais zaru diametrs: 32 mm |
| Izcelsmes valsts | Somija |
| Barcode | 501905940 |
Branch pruners for dry branches/green branches Fiskars UPX86 1023624
Fiskars branch pruners are versatile tools that allow access to tree canopies and thick bushes; thus the gardener can cut branches above their head without using a ladder, or at ground level without bending and crouching.
- Ability to reach further and cut fresh branches with a diameter of up to 32 mm
- Handle length is adjustable in the range of 2.4 to 4 meters, maximum reach distance – 6 meters
- Cutting head adjustable in the range up to 230°
- Orange colored cutting elements improve visibility
- Durable soft handles and non-slip base
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: PRUNING SHEARS WITH TELESCOPIC HANDLE 1023624