Product information
| Svars | 2 kg |
|---|---|
| Darba temperatūras diapazons | 10 - 25 °C |
| Produkta veids | Hidroizolācija |
| Zīmols | Mira |
| Modelis | 4400 multicoat |
| Žāvēšanas laiks | 6 - 12 h |
| Patēriņš | 1–1.5 kg / m² |
| Barcode | 500500760 |
WATERPROOFING
Very flexible waterproof coating for wet rooms
For walls and floors indoorsSuitable substrates: concrete, lightweight concrete, brick, drywall, plaster, wooden boards, ceramics
Good adhesion properties
Frost resistant after curing
Not resistant to UV radiation
Consumption 1-1.5 kg/m2
Drying time ~12 hours
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: WATERPROOFING MIRA 4400 MULTICOAT 2KG