MICROBLADES SAW BLADE SPEED 65 NANOBLADE
Product information
| Garums | 6.5 cm |
|---|---|
| Darbības zonas garums | 65 mm |
| Zobu solis | 12 - 50 mm |
| Piemērots griešanai | Sauss |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Produkta veids | Figūrzāģis |
| Zīmols | Bosch |
| Apstrādes materiāls | Koks |
| Plāksnes biezums | 12 mm |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Barcode | 501909467 |
NanoBLADE Wood Speed 65 offers fast cutting in wood with a cutting depth of up to 65 mm. The rotating cutting line ensures an easy cutting process with minimal vibrations. The stable control unit provides precise cutting angles and facilitates adherence to pre-defined straight lines. The tip actively cuts, thereby supporting plunge cutting applications. This NanoBlade is ideal for rough sawing to complete various DIY projects, such as tree branches or roof battens, or to shorten workpieces. It can be used on wood, laminate, as well as some types of plastics, such as PC, PVC, PMMA, and WPC. This NanoBlade is compatible with all handles for NanoBlade saws, including EasyCut 12, EasyCut 50, AdvancedCut 18, and AdvancedCut 50. Additionally, a convenient SDS mounting system allows for quick and easy blade changes.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: MICROBLADES SAW BLADE SPEED 65 NANOBLADE