Product information
| Diametrs | 6.8 cm |
|---|---|
| Materiāls | Tērauds |
| Apstrādes materiāls | Metāla |
| Produkta veids | Urbšanas kroņi |
| Zīmols | Makita |
| Garums | 5 cm |
| Darbības zonas garums | 5 cm |
| Svars | 0.1 kg |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Darbības zonas garums: 50 mm. Materiāls: Tērauds |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500870785 |
- Bimetal hole saw set with different tooth angles, designed for cutting steel, aluminum, copper, brass, wood, and plastic.
- Hexagonal shank (3 cartridges) and SDS-PLUS holders.
- Usage: ventilation pipes, water supply pipes, hardwood, softwood, metal, mild steel, aluminum.
Without centering drill.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CROWN DRILL HSS-BIMETAL 68MM