Product information
| Garums | 544 mm |
|---|---|
| Asmens garums | 218 mm |
| Teleskopisks rokturis | Nē |
| Redukcijas mehānisms | Nē |
| Maksimālais griešanas biezums | 10 mm |
| Produkta veids | Dzīvžoga šķēres |
| Zīmols | Fiskars |
| Kolekcija | Powerlever™ |
| Platums | 153 mm |
| Augstums | 70 mm |
| Krāsa | Melna krās., Oranža krās. |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Ar spēka sviru PowerLever. Spēcīga griešana. Vieglas. Izturīgas. Rokturi no poliamīda. Nerūsējošā tērauda asmeņi |
| Barcode | 500555877 |
Hedge trimmers are suitable for various cutting tasks in the garden: trimming hedges, cutting around bushes and edges, etc. A unique power transmission mechanism and lever system provide strong cutting performance. The lightweight and compact design makes cutting comfortable and easy. The handles are made of fiberglass reinforced polyamide and the handle tips from fiberglass reinforced plastic (polypropylene). A unique lever system increases cutting power 2.5:1. Length: 54.4cm. Received the "Red Dot" design award in 2002.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: HEDGE TRIMMER 0.56M WITH POWER LEVER