Product information
| Savietojamie ražotāji | DeWalt |
|---|---|
| Lādējamā akumulatora spriegums | 10.8 - 54 V |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Produkta veids | Akumulatoru lādētāji |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DCB132-QW |
| Svars | 1.2 kg |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Svars: 1.2 kg |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 501770456 |
DEWALT DCB132-QW BATTERY CHARGER, 10.8 - 54 V
- Suitable for all DeWALT 10.8-14.4-18 V lithium-ion slide batteries and FlexVolt 54 V batteries.
- Simultaneous charging of different voltage batteries is possible.
- Diagnostic system with LED indicator shows charging status: charged, charging in progress, and the battery is too hot or too cold.
- With the option to mount on the wall.
- Compact size, therefore takes up little space.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CHARGER DCB132-QW DOUBLE 18V XR