Product information
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 3000, 9000 |
|---|---|
| Maksimālais diska diametrs | 125 mm |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Produkta veids | Slīpēšanas ierīce |
| Zīmols | Dewalt |
| Svars | 1.8 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
| Regulējams ātrums | Jā |
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Soma komplektā | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Iepakojumā Fiksācijas atloks; Kompresijas uzgrieznis; Atslēga; Aizsargpārsegs; |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502558724 |
Features and benefits:
- Compatible with 18V XR batteries and all XR Flexvolt batteries
- The adjustable range has 6 levels: 3000/4000/5000/6000/7000/9000 rpm
- Up to 70% more power: 5Ah-960W, 6Ah-1550W, 9Ah-1650W
- Brushless motor – reduced friction – better runtime and longer tool lifespan
- Electronic brake stops very quickly as soon as the switch is turned off
- Electronic clutch reduces the possibility of disc kickback
- Network air intake cover reduces dust ingress into the motor
- 1-Touch protection system allows for quick and easy adjustment of the guard without tools
- 2 position side handle
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: GRINDER LEŅ.AK.DCG409VSN-XJ 125MM 18V