Product information
| Jauda | 1600 W |
|---|---|
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Maksimālais griešanas dziļums | 67 mm |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 5200 |
| Regulējams rotācijas ātrums | Nē |
| Produkta veids | Ripzāģi |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DWE575K |
| Garums | 355 mm |
| Platums | 245 mm |
| Svars | 4 kg |
| Griešanas dziļums 45° leņķī | 49 mm |
| Griešanas dziļums 90° leņķī | 67 mm |
| Maksimālais diska diametrs | 190 mm |
| Iespējams pievienot putekļusūcēju | Jā |
| Roktura vibrāciju līmenis | 2.5 m/s² |
| Trokšņa līmenis | 100 dB |
| Soma komplektā | Jā |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Leņķis: 57° |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500984631 |
ELECTRIC CIRCULAR SAW DEWALT DWE575K, 1600 W, 190 MM
Easy and precise adjustment of cutting depth and cutting angle
- Universal saw for longitudinal work or crosscuts and bevel cuts in wood and other construction materials.
- Durable motor with high torque provides continuous operation without issues
- Robust construction and low vibration level
- Additional handle for safe operation with both hands
- Quick and accurate bevel cuts up to 55° angle
- Perfectly balanced for safe and non-fatiguing operation
- Protective cover with integrated dust extractor
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CIRCULAR SAW DWE575K 190MM 1600W