Product information
| Jauda | 2300 W |
|---|---|
| Svars | 6.7 kg |
| Sliedes garums | 45 cm |
| Dzinēja cilindra tilpums | 54.5 cm³ |
| Degvielas tvertnes tilpums | 0.55 l |
| Produkta veids | Benzīna motorzāģi |
| Zīmols | Grunder |
| Ķēdes biezums | 1.3 mm |
| Ķēdes posmi | 0.325" |
| Dzinēja tips | Divtaktu benzīna |
| Ķēdes nospriegojums | Atslēga |
| Degvielas sūknis | Jā |
| Anti-vibrācijas sistēma | Nē |
| Trokšņa līmenis | 117 dB |
| Ķēdes zāģa komplektācija | Zāģa sliede, Zāģis, Ķēde |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502439392 |

PETROL CHAIN SAW GRUNDER TT-CS5800, 2300 W, 45 CM
The petrol chainsaw GRUNDER TT-CS5800 is an excellent choice for those who want to easily and efficiently manage their garden: cutting dry trees, trimming branches, sawing trunks, preparing firewood for the fireplace, creating decorative wooden items for enhancing the garden.
- Thanks to the powerful (54.5 cm³, 2300 W) two-stroke petrol engine, the saw provides high cutting performance.
- The long cutting bar (45 cm) and 1.3 mm thick chain allow for very efficient wood cutting.
- The large fuel capacity (0.55 liters) allows for longer operation without interruptions for refueling.
- The integrated fuel pump and separate oil tank make it easy to prepare the saw for use.
- Lightweight (6.7 kg), with a non-slip handle, ergonomic design tool intended for comfortable and safe operation.
- The tool comes with a 36-month warranty.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: BENZ. SAW GRUNDER TT-CS5800 2.3KW 45CM