Product information
| Diametrs | 190 mm |
|---|---|
| Iekšējā cauruma diametrs | 30 mm |
| Zobu skaits | 40 |
| Maksimālais ātrums minūtē | 8040 rpm |
| Produkta veids | Zāģripas |
| Zīmols | Makita |
| Biezums | 2.2 mm |
| Materiāls | Metāls |
| Zobu leņķis | 20 ° |
| Plāksnes biezums | 2.2 mm |
| Piemērots griešanai | Sauss |
| Ar gredzenu | Nē |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Apstrādes materiāls | Koks |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500869146 |
Makita B-08486 Makforce Circular Saw Blade 190x30x2.2mm 40t
User Benefits:
- Reliable blade with a long service life. Straight cut.
- Application: cutting. Wood. Carpentry. Furniture production.
- Characteristics: professional quality blade, fully hardened with high-grade tungsten carbide teeth, precisely sharpened for longer edge retention.
- Reliable blade with a long service life.
- Tooth type/setup: TCT saw blade.
TECHNICAL INFORMATION:
- Blade diameter 190 mm
-
Bore size (shaft diameter) 30 mm
-
Tooth width (cutting width) 2.2 mm
-
Number of teeth 40
-
Hook angle 20°
-
Saw blade type Makforce
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SAW BLADE 190X30X2.2 FOR WOOD B-08486