BENZ BUSH CUTTER GRUNDER TT-BC520 1.35KW
€68,64
Pieejams uzreiz
Product information
| Pļaušanas veids | Asmens, Aukla |
|---|---|
| Roktura veids | U tipa |
| Jauda | 1350 W |
| Dzinēja cilindra tilpums | 52 cm³ |
| Degvielas tvertnes tilpums | 0.9 l |
| Produkta veids | Krūmgrieži |
| Zīmols | Grunder |
| Modelis | TT-BC520 |
| Svars | 8.79 kg |
| Krāsa | Dzeltena krās., Melna krās., Pelēka krās. |
| Pļaušanas joslas platums | 43 cm |
| Pļaušanas asmens platums | 25.5 cm |
| Ieteicamais stiepļu virves griešanas diametrs | 2.4 mm |
| Dzinēja tips | Divtaktu benzīna |
| Vārpstas tips | Taisns |
| Trokšņa līmenis | 100 dB |
| Ar drošības jostu | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502439380 |
PETROL-POWERED BUSH CUTTER GRUNDER TT-BC520
- Grunder TT-B520 petrol two-stroke bush cutter with a powerful engine (1350 W) is the ideal choice for those who want to comfortably and effectively trim bushes in the garden, maintain shrubs at home, in holiday houses, or mow grass on the roadside.
- Suitable for frequent cutting, usable both with a bush blade and with a trimmer head.
- The working width is 43 cm, so it won't take long to tidy up green areas step by step.
- Double holding straps and U-shaped handle provide a firm and comfortable grip, reducing fatigue during mowing.
- The large fuel tank (0.9 liters, easy to fill) allows for longer work without interruption.
- The tool comes with a 36-month warranty.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: BENZ BUSH CUTTER GRUNDER TT-BC520 1.35KW