Product information
| Maksimālais griezes moments, Nm | 60 |
|---|---|
| Lādētājs iekļauts | Nē |
| Produkta veids | Akumulatora skrūvgrieži-urbjmašīnas |
| Zīmols | Skil |
| Modelis | 3065CA |
| Svars | 0.9 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 0-1800, 0-500 |
| Ātrumu skaits | 2 |
| Stobra diametrs | 13 mm |
| Maks. urbšanas diametrs kokā | 50 mm |
| Maks. urbšanas diametrs tēraudā | 13 mm |
| Āmura režīmi | Nē |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Akumulatora spriegums | 20 V |
| Soma komplektā | Nē |
| Uzgaļu komplekts iekļauts | Nē |
| Iebūvēts LED apgaismojums | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502541542 |
Features
- “PWRCORE 20™”: industry-leading battery technology developed to deliver power for all SKIL “20V Max” tools
- 17 torque settings for precise screw driving plus clutch lock position for drilling
- Digital brushless motor – more power, greater efficiency, and 10 times longer lifespan
- Holster for belt attachment facilitates tool transport
- 13 mm keyless chuck for improved bit gripping strength
- Automatic spindle lock allows for easy accessory changes
- “KEEPCOOL™”: patented battery cooling technology provides 25% longer run time and double the lifespan
- Patented advanced LED light with 2 modes of operation, including flashlight mode with a 10-minute shut-off feature
- Two gears: high-speed drilling and high torque screw driving
- “ACTIVCELL™”: patented intelligent battery and tool interaction - for maximum performance and battery protection
- Speed control allows for gradual start and provides continuous and full control over the tool
- Ergonomic design and soft-grip handle ensure optimal working comfort and good manageability
- Compact and lightweight construction, for overhead work or in hard-to-reach, tight spaces
- Lithium-ion technology: no memory effect, no self-discharge, always ready to use
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: BATTERY DRILL 3065CA 20V