Product information
| Svars | 7 kg |
|---|---|
| Darba temperatūras diapazons | +5 - +25 °C |
| Produkta veids | Hidroizolācija |
| Zīmols | Vincents Polyline |
| Modelis | Hidroplast |
| Mērķis | Ļoti izturīgs pret deformāciju un nodrošina ļoti efektīvas hidroizolācijas īpašības gan zem, gan virs pamatnes. |
| Patēriņš | 1.2 kg / m² |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Latvija |
| Barcode | 500516203 |
Single-component, fast-drying polymer waterproofing coating. Used to protect plaster, drywall, OSB boards, particleboards, plywood, concrete, and various cement surfaces before tiling in bathrooms, shower rooms, kitchens, on balconies, terraces, in swimming pools, etc. Designed for indoor and outdoor work, as well as for heated floors. Consumption for two layers: from 1.2 kg / m²
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: WATERPROOFING VINCENTS HIDROPLAST 7KG