WATER CONTROLLER WITH BLUETOOTH 1889-28
Product information
| Savienojuma diametrs | 265000 μm |
|---|---|
| Taimera tips | Automātiskā |
| Produkta veids | Laistīšanas taimeri |
| Zīmols | Gardena |
| Garums | 167 mm |
| Platums | 104 mm |
| Augstums | 238 mm |
| Materiāls | Plastmasa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Barcode | 502275481 |
GARDENA "Bluetooth®" watering timer allows you to set 3 different watering schedules. To control the timer remotely, up to 10 meters away, the "Gardena Bluetooth®" app is required. It must be installed on your smartphone or tablet. The schedule can be adjusted according to the time, watering duration, and days of the week. There is also a "Water Now" feature that immediately starts the watering program without changing the programmed watering schedules, or temporarily pauses watering during rainfall to prevent overwatering your plants. The timer requires a 9 V alkaline battery.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: WATER CONTROLLER WITH BLUETOOTH 1889-28