Product information
| Augstums | 329 cm |
|---|---|
| Platums | 26 cm |
| Kāpņu tips | 4 daļīgs universāls |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Forte Tools |
| Svars | 12.3 kg |
| Garums | 95 cm |
| Ekspluatācijas augstums | 429 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Pakāpju skaits | 3 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 84 mēn |
| Barcode | 500193407 |
4 PART UNIVERSAL LADDER FORTE TOOLS 4410, 429 CM, 329 CM
Application, features. The four-part universal aluminum ladder Forte Tools 4410 is suitable for both home use and professional use. It has a wide stabilizing support for work safety. Each section has 3 steps. The easy-to-fold ladder takes up little space. When folded, it is easy to carry and store.
Dimensions, weight. The height of this ladder is 329 cm, length 95 cm, width 26 cm. The distance between the steps is 25.5 cm. The ladder will be useful for various household tasks that need to be performed at greater heights. Reachable height – 429 cm. The aluminum ladder weighs only 12.3 kg.
Certified quality. The Forte Tools ladders comply with the European Union standard EN131.
Quality materials. Aluminum is durable, resistant to atmospheric effects, does not heat up, nor rusts. The plastic ends of the ladder ensure stability and safety during work, causing less scratching on the surface they stand on.
Maximum load. This ladder is suitable for a user weighing up to 150 kg.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: UNIVERSAL LADDER 4X3 PKG. FORTE