Product information
| Materiāls | Metāls |
|---|---|
| Produkta veids | Knaibles |
| Zīmols | Knipex |
| Modelis | Cobra |
| Garums | 125 mm |
| Svars | 0.085 kg |
| Papildus informācija | Svars: 85 g |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 501231800 |
- Press the button to adjust the workpiece
- Precise adjustment for optimal fitting of various workpiece sizes and comfortable handle width
- Self-locking on pipes and nuts: does not slip on the workpiece and requires little hand force
- Gripping surfaces with specially hardened teeth, tooth hardness approximately 61 HRC: high wear resistance and stable grip
- Box joint construction for high stability due to double guides
- Reliable hinge attachment fixation: no accidental offset
- Guard prevents operator finger pinching
- Chrome-vanadium electric steel, forged, multi-stage oil-hardened
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: STANGAS COBRA D27MM 125MM