SHOVEL ARA WITH TELESCOPIC HANDLE 1066732
€32,86
Pieejams uzreiz
Product information
| Garums | 110 - 130 cm |
|---|---|
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Darbības daļa | Smails |
| Produkta veids | Lāpstas |
| Zīmols | Fiskars |
| Darbības zonas garums | 29.5 cm |
| Darbības zonas platums | 19.2 cm |
| Svars | 1.62 kg |
| Stieņa saliekšanas leņķis | 13 ° |
| Darba daļu materiāls | Tērauds |
| Kāta materiāls | Plastmasa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Rakšanai akmeņainā, mālainā un smagā zemē, strādāšanai ar zālieniem, saknēm. Ar teleskopisko kātu 105 - 125 cm. D veida rokturis. Uzasināts asmens. |
| Izcelsmes valsts | Slovākija |
| Barcode | 502509654 |
Thanks to the new Fiskars telescopic tool range, the whole family can use the same tool! The length is easily adjustable, making the tools suitable for users of various heights. You will always be able to choose the correct working position. The shovel is very lightweight, also suitable for individuals with less strength. The blade of the shovel is made from durable, boron-containing steel. The special handle design and size are suitable for more comfortable work. The handle angle is 13º. The blade and handle come in a new, smoky gray color. The pointed shape is suitable for soil work, digging holes, edging, and planting.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SHOVEL ARA WITH TELESCOPIC HANDLE 1066732