Product information
| Kolonnu savienotājs | 1/4" |
|---|---|
| Uzgriežņu / skrūvju izmērs | 6.5 mm |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Produkta veids | Uzgriežņu galviņa |
| Zīmols | Proxxon |
| Diametrs | 6.5 mm |
| Materiāls | Metāls |
| Elastīgs | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: Metālu sakausējums |
| Izcelsmes valsts | Taivāna |
| Barcode | 501796052 |
This hex tool features a durable construction with a double nickel coating and one layer of chrome coating.
It is made from high carbon steel to enhance durability and longevity, making it suitable for demanding tasks.
The tool's thin-walled profile allows easy access to narrow spaces while maintaining the necessary strength for heavy-duty applications.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SCREW HEAD 6.5 MM 1/4IN 23715