MEASURING TAPE STANLEY TYLON 8M 25MM 0-30-657
€7,17
Pieejams uzreiz
Product information
| Garums | 8 m |
|---|---|
| Lentas materiāls | Neilons |
| Precizitātes klase | 2 |
| Klasificēts | Centimetri, Metri, Milimetri |
| Ar fiksatoriem | Jā |
| Produkta veids | Ruletes |
| Zīmols | Stanley |
| Lentas platums | 25 mm |
| Mērogs | 1 mm |
| Ar rokturi | Nē |
| Magnētiskais gals | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Triecienizturīgs korpuss |
| Izcelsmes valsts | ASV |
| Barcode | 500029224 |
MEASURING TAPE STANLEY 0-30-657, 8 M
- Innovative and ergonomic design: lightweight and compact measuring tape
- Convenient belt clip for quick coiling and easy storage
- End hook kit with 2 or 3 holes for mounting on a sheet, approved to increase durability and toughness
- Manual locking system
- Clearly readable numbers for quick and accurate measurements
- Matte, non-reflective tape finish prevents (sun) light reflection
- New Tylon protective layer, 1.5 times more resistant to wear: improved readability and longer lifespan
- Shock-resistant casing providing better protection for the tape and mechanism.
- Soft grip for maximum comfort during use
- Class II
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: MEASURING TAPE STANLEY TYLON 8M 25MM 0-30-657