Product information
| Augstums | 236 - 464 cm |
|---|---|
| Platums | 26 cm |
| Kāpņu tips | 4 daļīgs universāls |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Forte Tools |
| Svars | 13.8 kg |
| Garums | 123 cm |
| Ekspluatācijas augstums | 526 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Pakāpju skaits | 4 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 84 mēn |
| Papildus informācija | Ekspluatācijas augstums: 526 cm |
| Barcode | 500193408 |
LADDER 4 SECTION UNIVERSAL FORTE TOOLS 4413, 236 - 464 CM
Application, features. The four-section universal aluminum ladder Forte Tools 4413 is suitable for both home and professional use. It has a wide stabilizing support for work safety. There are 4 steps in each section. Easy-to-fold ladders take up little space.
Dimensions, weight. The length of this ladder is adjustable from 236 to 464 cm. The distance between steps is 25.5 cm. The ladder will be useful for various household tasks that need to be done at great heights. Reachable height – 5.26 m. The aluminum ladder weighs only 13.8 kg.
Certified quality. Forte Tools ladders meet the European Union standard EN131.
Quality materials. Aluminum has durability; it is resistant to atmospheric influence, does not heat up, and does not rust. The plastic ends of the ladder ensure stability and safety during work while scratching the surface it rests on less.
Maximum load. These ladders are suitable for users weighing up to 150 kg.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LADDER 4X4 PAK FORTE 4413