Product information
| Savienojuma diametrs | 19 μm |
|---|---|
| Taimera tips | Automātiskā |
| Produkta veids | Laistīšanas taimeri |
| Zīmols | Kärcher |
| Garums | 960 mm |
| Platums | 1370 mm |
| Augstums | 1530 mm |
| Spiediens | 6 Bar |
| Materiāls | Polipropilēns (PP) |
| Laistīšanas sākuma laika izvēle | Jā |
| Ūdens frekvences izvēle | Jā |
| Ar mitruma sensoru | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Taimeris ar mitruma sensoru. Poga, lai pārtraukt laistīšanu uz 24 st. Noņemams displejs. Laistīšanas biežuma uzstādināšana. Izmēri: 96 x 137 x 153 mm |
| Izcelsmes valsts | Lietuva |
| Barcode | 501731175 |
The SensoTimer ST6 eco!ogic irrigation controller waters according to moisture control and needs. The attached sensor measures soil moisture and transmits this data to the SensoTimer via radio. The desired moisture level can be adjusted in 5 levels. If the moisture level falls below the set threshold, irrigation automatically starts at the next scheduled time. The removable control panel and 5 control buttons make programming easy. Two irrigation times can be set per day (maximum irrigation duration: 90 min). Thanks to the eco!ogic function, irrigation can be postponed from 1 to 7 days. Manual irrigation is always possible. Irrigation programming can be paused for 24 hours by pressing a button. The SensoTimer ST6 eco!ogic can be used with all known "click" systems. A tap connection and pre-filter are included in the device's set, the required 9-volt battery is not included.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: IRRIGATION SYSTEM WITH TIMER ST6 E