INFRARED THERMOMETER UNIVERSAL BOSCH 0603683101
Product information
| Svars | 220 g |
|---|---|
| Temperatūras mērīšanas amplitūda | -30 - 500 °C |
| Mērījumu precizitāte | 1.8 % |
| Mērijumu atmiņa | Nē |
| Baterijas | AA |
| Produkta veids | Infrasarkano staru termometrs |
| Zīmols | Bosch Green |
| Modelis | Universal Temp |
| Platums | 10.1 cm |
| Dziļums | 5.4 cm |
| Augstums | 17.1 cm |
| Tuvuma un punkta attiecība | 12:1 |
| Ekrāns | Jā |
| Bateriju skaits | 2 |
| Baterijas iekļautas | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Optika - 12:1. Baterija - 2 × 1,5 V-LR6 (AA). |
| Barcode | 502574308 |
Infrared Beam Thermometer BOSCH GREEN UNIVERSAL TEMP
Using the “UniversalTemp,” you can easily measure surface temperature. Infrared laser technology and a wide measurement range - from -30 to +500 °C. Choose one of three measurement modes depending on the material, or switch to single or continuous measuring mode. Ergonomic thermometer design with a reverse segmented display and background lighting - clearer image and easier visibility of results. For user convenience, current and previous measurement results are displayed. Measure the temperature in the refrigerator or freezer, in the oven, or on a pizza stone, or check window tightness by revealing non-tight areas.
-
Simple and accurate - measure temperature: from freezers and windows to pizza baking stones.
-
Infrared laser technology and a wide measurement range - from -30 to +500 °C.
-
Single or continuous measurement.
-
Accurate results using one of three measurement modes.
-
Bright backlit display with two measurement values.
-
Built-in sustainability features, see additional information below.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: INFRARED THERMOMETER UNIVERSAL BOSCH 0603683101
