Product information
| Garums | 3150 cm |
|---|---|
| Platums | 47.8 cm |
| Augstums | 24.7 cm |
| Šļūtenes satīšanas iekārtas tips | Spole |
| Produkta veids | Laistīšanas sistēma |
| Zīmols | Fiskars |
| Kolekcija | Solid |
| Modelis | Waterwheel L |
| Svars | 6.05 kg |
| Materiāls | Gumija, Plastmasa |
| Piemērots šļūtenes diametrs | 0.5 " |
| Regulējams rokturis | Nē |
| Ar riteņiem | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | 360° rotācija. Parocīgs piederumu glabāšanas nodalījums. |
| Barcode | 502239617 |
The Fiskars Solid Waterwheel L is a garden hose reel with all the necessary parts to ensure easy watering in the garden, yard, or on the terrace at an affordable price.
The built-in, convenient accessory storage compartment of the reel includes an adjustable nozzle and a tap connector with multiple threads for easy watering initiation.
The free horizontal placement and 360° rotation allow access to all lawn edges while expanding the watering area.
Additionally, the compact size of the waterwheel makes it easy to move, and both unwinding and winding the hose are quite simple. All this is complemented by an elegant design, resulting in a complete set that doesn't need to be hidden.
- A ready-to-use set at an affordable price.
- Free placement and 360° rotation for an especially wide watering area
- Conveniently unwinding and winding hose
- Easy to use due to the reel's horizontal position
- Compact size for easy movement
- Handy accessory storage compartment
- Universal compatibility — compatible with products from other brands
- Total reach distance up to 31.5 meters
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: HOSE REEL WATERWHEEL L 1/2 30M