Product information
| Garums | 18.7 cm |
|---|---|
| Teleskopisks kāts | Nē |
| Asmeņu tips | Gultnis |
| Rīku pielietojums | Sausie zari |
| Maksimālais griešanas biezums | 20 mm |
| Produkta veids | Grieznes |
| Zīmols | Fiskars |
| Kolekcija | Single Step |
| Modelis | - |
| Krāsa | Melna krās., Oranža krās. |
| Redukcijas mehānisms | Nē |
| Asmeņu bloķēšana | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Griešanas platums 22 mm |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502237031 |
Suitable for cutting dry and hard wood up to 22mm in diameter. Solid handles for a comfortable grip. The cutters will also be convenient for left-handed users. The upper blade is coated with PTFE to reduce friction and provide resistance to corrosion. There is a hole for a rope in the handle. Length: 20.8cm. Received the "Red Dot" design award in 2011.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: GRIEZNES SINGLE STEP 1057165