GRASS TRIMMER ELECTRIC GRUNDER 550W 30CM
€19,31
Pieejams uzreiz
Product information
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
|---|---|
| Trokšņa līmenis | 95 dB |
| Svars | 3 kg |
| Pļaušanas veids | Aukla |
| Darba platums | 30 cm |
| Produkta veids | Trimmeri |
| Zīmols | Grunder |
| Modelis | DT2140 |
| Jauda | 550 W |
| Nominālā frekvence | 60 Hz |
| Krāsa | Dzeltena krās., Melna krās., Pelēka krās. |
| Vārpstas tips | Teleskopiska caurule |
| Ieteicamais stiepļu virves griešanas diametrs | 1.6 mm |
| Spriegums | 230 - 240 V |
| Ar drošības jostu | Nē |
| Roktura veids | Cilpa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502428539 |

ELECTRIC GRASS TRIMMER GRUNDER DT2140, 550 W
- GRUNDER DT2140 is perfect for mowing grass in hard-to-reach places and along lawns edges.
- With a 550 W motor, the mowing device has a high mowing speed, and it quickly and accurately trims the grass.
- Lightweight (3 kg) and maneuverable, with a flexible cutting head, the trimmer reduces fatigue during mowing.
- The loop handle and telescopic shaft make the work more comfortable and safer.
- The height adjustment function (5 positions) makes it easier to use for people of different heights.
- The tool has an additional wheel that facilitates vertical mowing along the edges of the lawn.
- Since the working width is 30 cm, it won't take long to gradually tidy up the green area.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: GRASS TRIMMER ELECTRIC GRUNDER 550W 30CM