Product information
| Asmens garums | 150 mm |
|---|---|
| Asmeņu bloķēšana | Jā |
| Redukcijas mehānisms | Nē |
| Produkta veids | Zāles šķēres |
| Zīmols | Fiskars |
| Kolekcija | Solid |
| Modelis | GS21 |
| Garums | 310 mm |
| Platums | 44 mm |
| Augstums | 110 mm |
| Asmens rotācijas | 0 ° |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Svars: 0.35 kg. |
| Barcode | 502052437 |
GRASS SHEARS FISKARS SOLID GS21, 310 MM
Grass shears GS21 are part of the Fiskars Solid series, and can be safely used to trim lawn edges and small shrubs. Durable blades ensure reliable cutting performance, while non-slip handles provide a safe and comfortable grip.
Specifications
- Width: 44 mm
- Length: 310 mm
- Height: 110 mm
Features and Benefits
- Designed for trimming lawn edges and shrubs
- Non-slip handles for comfortable and safe grip
- Part of the durable and reliable Solid series of garden tools
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: GRASS SHEARS FOR LAWN FISKARS GS21