Product information
| Elektroapgāde | Elektriskā tīkla |
|---|---|
| Spriegums | 230 V |
| Sitienu skaits minūtē | 20 |
| Produkta veids | Skavu kalšanas rīki |
| Zīmols | Rapid |
| Skavošanas tips | 140 |
| Skavošanas garums | 6 - 14 mm |
| Skavošanas daudzums indikators | Nē |
| Skavas iekļautas | Nē |
| Vada garums | 2.5 m |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Ergonomisks |
| Izcelsmes valsts | Zviedrija |
| Barcode | 501943816 |
Product description in English:

Easily manageable, powerful electric stapler for more complex tasks at home. The ESN114 is ideally suited for fastening thinner wooden materials, Masonite, or other materials such as cardboard, plastic packaging, or paper that require secure fastening properties. The short nose of this model also offers simpler access to corners, edges, or other narrow spaces, increasing work efficiency and user comfort. Fully made of steel, the double magazine and high-quality construction ensure longer working time.
- Flat wire staples No. 140, 6-14 mm and nails No. 8, 15 mm
- Flat front allows easy attachment to the wall
- Long service life with durable steel components
- Ergonomic design with a soft handle
- Safety switch
- 2.5-meter cord
- Double magazine for flat staples and nails
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: ELECTRIC STAPLE GUN RAPID ESN114 1