Product information
| Maksimālais griezes moments, Nm | 40 |
|---|---|
| Lādētājs iekļauts | Nē |
| Produkta veids | Akumulatora skrūvgrieži-urbjmašīnas |
| Zīmols | Makita |
| Modelis | DDF083Z |
| Platums | 79 mm |
| Garums | 124 mm |
| Svars | 1 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 0-1700, 0-500 |
| Ātrumu skaits | 2 |
| Stobra diametrs | 6.4 mm |
| Griezes momenta soļu skaits | 20 |
| Maks. urbšanas diametrs kokā | 36 mm |
| Maks. urbšanas diametrs tēraudā | 13 mm |
| Maks. urbšanas diametrs betonā | 13 mm |
| Āmura režīmi | Nē |
| Trokšņa līmenis | 77 dB |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Soma komplektā | Nē |
| Iebūvēts LED apgaismojums | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Trokšņa līmenis: 77 dB. Iebūvēts LED apgaismojums |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 501767522 |
Compact and lightweight screwdriver with BL motor
Lightweight and compact brushless screwdriver for installers and repair workers, as well as for home use. Thanks to its small size, this tool is easy to use and allows access to narrow spaces. Max. torque — 40/23 Nm. Two speed modes. Built-in LED lighting. Tool only, battery and charger not included.
User benefits:
- Especially compact size due to the brushless motor.
- Excellent efficiency with a brushless motor.
- 1/4" XEH Instrument (bit) attachment.
- Built-in LED lighting.
- Ideal solution for working in narrow spaces.
- Optimal handle design.
- The tool and battery are equipped with a protection system. This system automatically shuts off power to the tool to extend battery life.
- Gearbox construction with metal gears ensures durability.
- Z version without batteries and chargers.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: DRILL DDF083Z 18V BL Z-SERIES