Product information
| Instrumentam | Universāls |
|---|---|
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulatora tilpums | 5000 mAh |
| Produkta veids | Akumulatori |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DCBP518-XJ |
| Svars | 0.81 kg |
| Savietojamie ražotāji | DeWalt |
| Uzlādes līmeņa indikators | Jā |
| Lādētājs iekļauts | Nē |
| Obligātā garantija | 12 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502527218 |
This is a compact battery that is 50% more powerful, 25% more compact, and 15% lighter. It features a shock-resistant rubber base and revolutionary pouch battery technology that provides twice the battery life. Our most powerful, compact, and lightweight battery designed to reach tight spaces without sacrificing performance is compatible with your existing 18V XR and 20V MAX tools and chargers.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: DCBP518-XJ 18V 5.0AH BATTERY