KNAUF
More from Knauf
CONNECTOR LONGITUDINAL KNAUF CD01
Product code: 502342258
€19,43
Pieejams uzreiz
Product information
| Materiāls | Metāls |
|---|---|
| Izmantošanas mērķis | Griestiem |
| Garums | 80 mm |
| Platums | 25 mm |
| Zīmols | Knauf |
| Modelis | CD01 |
| Metāla biezums | 0.6 mm |
| Vienību skaits iepakojumā | 100 |
| Papildus informācija | Savienojuma profils piekaramajiem griestiem. |
| Barcode | 502342258 |
The Knauf CD longitudinal connector is a sheet steel connector that perfectly fits the Knauf CD 60/27 ceiling profile. Thanks to its clever design, it can be pushed in very easily, better adjusted to the profile, and conveniently fine-tuned - making it significantly more user-friendly than other longitudinal connectors.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
More from Knauf
Write a review
Write a review for: CONNECTOR LONGITUDINAL KNAUF CD01