Product information
| Tilpums | 750 ml |
|---|---|
| Sasalšanas laiks | 80 min |
| Siltumvadītspējas koeficients, W/(mk) | 35 |
| Produkta veids | Putas |
| Zīmols | Bostik |
| Kolekcija | – |
| Svars | 790 g |
| Krāsa | Dzeltena krās. |
| Darba temperatūra | 5 - 40 °C |
| Papildus informācija | Siltumvadītspējas koeficients, W/(mk): 35 |
| Metāla apsmidzināšanai | Jā |
| Izcelsmes valsts | Rumānija |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 502167318 |
BOSTIK PERFECT FILL MULTI FOAM DOUBLE is a multifunctional polyurethane foam designed for sealing joints in constructions, partition walls, ceilings, and floors, as well as for filling gaps caused by pipes crossing walls or floors. It has excellent adhesion to concrete, bricks, masonry, plaster, wood, metal, and many types of plastics such as EPS, XPS, and PVC.
- PROFESSIONAL: Low expansion foam suitable for both filling and thermal insulation.
- CONVENIENT: Can be sprayed manually or with a foam gun. Quick curing - saves time and money.
- TRUE: Homogeneous structure
- HIGHLY EFFECTIVE: High thermal insulation properties and noise reduction.
- ECOLOGICAL: EC1 Plus and A+ certifications
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: PUTAS MULTI BOSTIK UNIVERSALIOS 750ML