CIRCULAR SAW DCS571V-XJ 18V 115MM DEWALT
€164,46
Pieejams uzreiz
Product information
| Svars | 2.5 kg |
|---|---|
| Griešanas dziļums 90° leņķī | 38 mm |
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 4500 |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Maksimālais diska diametrs | 115 mm |
| Produkta veids | Ripzāģi |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DCS571N-XJ |
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
| Akumulatora tips | Li-ion |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Iespējams pievienot putekļusūcēju | Jā |
| Lādētājs iekļauts | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Elektriskā dzinēja tips: Papildus birste. Akumulators iekļauts komplektā: Nē. Akumulatora tips: Li-ion. Akumulatora spriegums: 18 V. Iespējamas pievienot putekļusūcēju: Jā. Lādētājs iekļauts: Nē |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502135138 |
CORDLESS CIRCULAR SAW DEWALT DCS571N-XJ, 18 V
DeWalt brushless motor for extended runtime, reliability and durability. Improved ergonomic design and rubber grip increase comfort.
Thin 115 mm, 24 tooth blade with carbide tip provides efficient runtime and fast, smooth cuts with maximum cutting depth of 38 mm.
Ergonomic handle with rubber coating to optimize end user comfort.
Tool-free bevel angle and cutting depth adjustment with easy-to-read scale for maximum cordless versatility.
Exceptionally durable tool construction, including cast gear transmission for repeated, precise cuts. Intelligent ratchet mechanism that allows full control of all applications.
Lock switch and electronic motor brake for additional control and work safety.
Spindle lock for quick and easy blade replacement.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CIRCULAR SAW DCS571V-XJ 18V 115MM DEWALT