Product information
| Jauda | 1800 W |
|---|---|
| Svars | 4.2 kg |
| Sliedes garums | 35 cm |
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Produkta veids | Elektriskie ķēdes zāģi |
| Zīmols | Bosch |
| Modelis | UniversalChain 35 |
| Ķēdes biezums | 1.1 mm |
| Ķēdes posmi | 3/8" |
| Ķēdes nospriegojums | Bez atslēgas |
| Anti-vibrācijas sistēma | Nē |
| Trokšņa līmenis | 95 dB |
| Ķēdes zāģa komplektācija | Zāģa sliede, Ķēde |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Komplektā iekļauta papildu ķēde |
| Izcelsmes valsts | Ungārija |
| Barcode | 502375180 |
UniversalChain with a cord is designed for maximum results with minimal effort
UniversalChain with a cord, weighing only 4.2 kg and featuring an ergonomic design for maximum user comfort. A powerful 1,800 W motor with a chain speed of 12 m/s ensures fast cutting. The compact Bosch SDS system allows for easy and tool-free chain tensioning, as well as maintenance. A large laterally positioned oil tank with a conveniently attached lid guarantees easy refilling of the automatic chain lubrication system. A durable chain brake ensures full chain stoppage for safety purposes. This chain saw is easy to use and maneuverable, making it ideal for cutting logs, branches, and small to medium-sized trees.
Easy to use with impressive results
12 m/s chain speed enables fast cutting
SDS system: chain tensioning and adjustment without tools
Cutting performance
UniversalChain 35 features and benefits
SDS system: chain tensioning and adjustment without tools
Concentric SDS system for easy chain tensioning and replacement without tools.
Lateral oil tank
A large laterally positioned oil tank with a conveniently attached lid guarantees easy refilling of the automatic chain lubrication system.
Safe and durable chain brake
Robust hand guard with an integrated chain brake system ensures complete chain stoppage for user safety when activated.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CHAIN SAW UNIVERSALCHAIN 35 + CHAIN