CHAIN SAW GRUNDER GY2194 12CM WITHOUT BATTERY
€36,91
Pieejams uzreiz
Product information
| Svars | 1.2 kg |
|---|---|
| Sliedes garums | 12.5 cm |
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
| Produkta veids | Akumulatora zaru griezēji |
| Zīmols | Grunder |
| Modelis | GY2194 |
| Spriegums | 18 V |
| Ķēdes biezums | 1.1 mm |
| Ķēdes posmi | 0.4” |
| Maksimālais motora darbības ātrums | 6800 - 8600 rpm |
| Nepieciešamais akumulatoru skaits | 1 |
| Akumulatora spriegums | 18 V |
| Akumulators iekļauts komplektā | Nē |
| Lādētājs iekļauts | Nē |
| Ķēdes eļļas tvertnes ietilpība | 0.04 l |
| Maksimālais ķēdes ātrums | 13 m/s |
| Ķēdes nospriegojums | Bez atslēgas |
| Anti-vibrācijas sistēma | Nē |
| Trokšņa līmenis | 100 dB |
| Ķēdes zāģa komplektācija | Zāģa sliede, Zāģis, Ķēde |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Papildus informācija | Piemērotas rezerves dilstošās daļas: griešanas ķēde 000101028966, griešanas stienis 000101028967. |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502524549 |

CORDLESS CHAIN SAW GRUNDER GY2194, 12.5 CM, WITHOUT BATTERY
The compact GRUNDER GY2194 cordless chain saw is an excellent choice for those who want to manage their garden comfortably and efficiently. Lightweight and powerful, it makes it easy to trim branches and prepare firewood.
- The saw has high cutting performance; the 12.5 cm long chain saw blade moves quickly and easily to cut wood.
- The sound level of the saw does not exceed 100 dB, making it non-disruptive for long-term use.
- The especially lightweight (1.2 kg) ergonomic tool with a non-slip handle is designed for comfortable and safe operation.
- The cordless battery saw is environmentally friendly, does not emit pollutants, and can be used both outdoors and indoors.
- This saw is compatible with the same 18 V battery (not included) designed for other GRUNDER battery products.
- The device comes with a 36-month warranty. The warranty for legal entities is 12 months.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: CHAIN SAW GRUNDER GY2194 12CM WITHOUT BATTERY