Product information
| Zīmols | Skil |
|---|---|
| Skaņas jauda | 10 W |
| Savienojumi | 3.5 mm (AUX), Bluetooth, USB |
| Darbības laiks ar pilnu uzlādi, līdz | 10 h |
| Īpaša aizsardzība | Nav |
| Produkta veids | Bezvadu skaļrunis |
| Modelis | 3151CA |
| Uzlādes ierīce | 5 - 10 W |
| Krāsa | Melna krās., Sarkana krās. |
| Bluetooth interfeiss | Jā |
| WiFi savienojums | Nē |
| Radio uztvērējs | Nav |
| Elektroapgāde | Akumulators |
| Platums | 200 mm |
| Augstums | 150 mm |
| Dziļums | 150 mm |
| Svars | 840 g |
| Spriegums | 20 V |
| Hands-free (bezroku) funkcija | Nē |
| Maksimālais darbības attālums | 30 m |
| Ar tālvadības pulti | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Bez akumulatora un lādētāja. |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502205295 |

Wireless Bluetooth speaker with impeccable sound
“20V Max” (18 V) SKIL 3151 is a handy wireless Bluetooth speaker. Its wireless Bluetooth streaming up to 30 meters combined with wireless freedom provides excellent sound wherever you go. For your convenience, an AUX cable can also be used to connect a smartphone or other input device to the Bluetooth speaker. To emphasize high-quality sound, the SKIL 3151 is equipped with dual passive bass radiators that enhance bass sound. In other words, this speaker will bring music to your garden shed, garage, or workshop without a power source. Thanks to its compact and portable design, you can easily move the speaker from one place to another. Using the USB charging port, you can also charge your phone or tablet. To keep your devices within reach, the wireless Bluetooth speaker has integrated storage. The SKIL 3151 CA comes with an AUX cable. The battery is not supplied with the tool.
Versatile battery system with “Keep Cool™” and “ActivCell™” technologies
This tool is part of the SKIL system “Energy Platform”: a universal battery system. “20V Max” (18 V) lithium-ion battery packs provide optimal versatility. The battery packs are designed to fit all tools in the “Energy Platform” system, meaning that one battery can power them all. Tools in the “Energy Platform” system can be purchased with or without batteries, giving this system versatility, allowing users to add new tools to their toolset without purchasing new batteries and chargers. This battery features both “Keep Cool™” battery technology and “ActivCell™” battery technology. “Keep Cool™” ensures the cooling of battery cells, preventing overheating and allowing for a 25% longer run time and doubling the battery lifespan! The “ActivCell™” technology optimizes energy use, preventing overheating and ensuring maximum battery performance.
Technical Data
- Voltage: 18 V
- Voltage: 20 V Max
Features
- The universal battery system is part of the SKIL “Energy Platform” system
- Compact, portable design for easy transport
- Dual passive bass radiators enhance bass sound
- Built-in storage for smartphone or other device
- Additional input for connecting a smartphone or other input device
- USB charging port charges electronic devices like smartphones and tablets
- Wireless Bluetooth streaming up to 30 meters
- Bluetooth speaker provides excellent sound wherever you go
- Keep Cool™ battery technology offers 25% greater run time and 2x longer lifespan
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: BATTERY BLUETOOTH SPEAKER 3151CA 20V