Product information
| Jauda | 950 W |
|---|---|
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 12000 |
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Maksimālais diska diametrs | 125 mm |
| Produkta veids | Elektriskā slīpmašīna |
| Zīmols | Dewalt |
| Modelis | DWE4117-QS |
| Svars | 2.2 kg |
| Elektriskā dzinēja tips | Ar sukām |
| Regulējams ātrums | Nē |
| Soma komplektā | Nē |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502292103 |
- Powerful 950W motor providing high performance and efficiency;
- Spiral bevel gears in the device gearbox reduce vibration and increase durability;
- Guard with a single screw for easy use and maximum safety;
- Reduced body size for a more ergonomic grip;
- Additional protection for the motor cooling ensures large particles do not enter;
- Optimized motor and gearbox cooling;
- Enhanced motor components for a longer lifespan;
- No-VOLT switch with soft start.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: ANGLE GRINDER DWE4117-QS 950W 125MM