Product information
| Kolonnu savienotājs | 1/4" |
|---|---|
| Uzgriežņu / skrūvju izmērs | 7 mm |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Produkta veids | Uzgriežņu galviņa |
| Zīmols | Proxxon |
| Diametrs | 7 mm |
| Materiāls | Metāls |
| Elastīgs | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: Metālu sakausējums |
| Izcelsmes valsts | Taivāna |
| Barcode | 501796205 |
This hex socket is designed with durability and accessibility in mind. It has a multi-layer finish consisting of a double nickel layer and one chrome layer. Made from high carbon steel, it provides excellent durability. Its thin-walled profile improves access to tight spaces while maintaining the necessary robustness for demanding tasks.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SCREW HEAD 7 MM 1/4IN 23716