WORKBENCH WOOD SAW GCM 12 GDL (C) 2000W
€764,46
Pieejams uzreiz
Product information
| Jauda | 2000 W |
|---|---|
| Maksimālais ātrums minūtē | 4000 rpm |
| Griešanas dziļums 45° leņķī | 51 mm |
| Griešanas dziļums 90° leņķī | 104 mm |
| Produkta veids | Koka zāģēšanas mašīnas |
| Zīmols | Bosch Professional |
| Modelis | GCM 12 GDL |
| Garums | 1100 mm |
| Platums | 670 mm |
| Augstums | 740 mm |
| Svars | 29.4 kg |
| Elektroapgāde | Elektriskā tīkla |
| Akumulatora spriegums | 230 V |
| Spriegums | 230 V |
| Diska diametrs | 305 mm |
| Griezuma dziļuma regulēšana | Jā |
| Diska cauruma diametrs | 30 mm |
| Regulējams turētājs | Jā |
| Ratiņu rokturis | Jā |
| Detaļu skava | Jā |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Click & Clean sistēma. Soft Start funkcija. . Komplektā: 1x Top Precision Best for Wood 305x30x2.3 mm asmens. Putekļu maiss. Iekšējais sešstūris. Spīļaptvere. |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500872848 |
Bosch GCM 12 GDL Mitre Saw
- High, long-lasting precision, thanks to the extremely durable new design control handle that requires no maintenance
- Precise cutting with extremely high quality, achieved by a built-in dual-line laser and the highest precision saw blade “Top Precision Best for Wood”
- All elements for setting the horizontal and vertical cutting angles are positioned at the front of the tool for comfortable work
- Built-in carrying handle facilitates transportation
- Powerful 2000 W motor with increased torque ensures sufficient power reserves for cutting thick wood
- The saw head pulling mechanism operates frictionlessly, providing extremely easy cutting without energy consumption
- Efficient dust extraction, thanks to an optimized suction short tube
- Built-in saw table extensions with length stops for supporting the workpiece, extendable on both the right and left sides of the tool
- Compact blade head sliding mechanism saves space when placing the tool directly against the wall
- Groove cutting function
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: WORKBENCH WOOD SAW GCM 12 GDL (C) 2000W