Product information
| Savienojuma diametrs | 26.5 μm |
|---|---|
| Taimera tips | Automātiskā |
| Produkta veids | Laistīšanas taimeri |
| Zīmols | Gardena |
| Garums | 120 mm |
| Platums | 120 mm |
| Augstums | 100 mm |
| Materiāls | Plastmasa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 502021862 |
With the GARDENA Water Control Flex irrigation system timer, you can easily turn on and off the garden's automatic irrigation system for balconies, roof terraces, or indoor courtyards. The system operates on a battery and can be connected directly to a water tap. Convenient control, using an innovative external rotating element for data selection and confirmation. Easily readable LC display for convenient setting review. The irrigation system timer has a water-resistant, removable block. With the Water Control Flex irrigation system timer, watering times can be adjusted in seconds, making them ideal for use with drip irrigation systems. This water control system can be combined with the GARDENA soil moisture sensor.
| Watering Frequency | every 4/6/8/12/24/48/72 hours |
|---|
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: WATERING TIMER FLEX GARDENA