Product information
| Garums | 1522 mm |
|---|---|
| Platums | 235 mm |
| Biezums | 6.5 mm |
| Pretestības klase | 33 |
| Krāsa | Brūna krās. |
| Produkta veids | Vinila grīdas segumi |
| Zīmols | Domoletti |
| Kolekcija | Premium Long |
| Daudzums iepakojumā, m2 | 2.14 |
| Vienību skaits iepakojumā | 6 |
| Augšējā slāņa biezums | 0.5 mm |
| Grīdas seguma veids | Bīdāms/slīdošs |
| Savienojuma sistēma | „Click“ |
| Krāsas nosaukums | Gaiši brūna krās. |
| Pamata materiāls | Polivinilhlorīds (PVC) |
| Seguma raksts | Dēļu imitācija, 1 josla |
| Pārklājuma pamatne | SPC |
| Sliede | Bez sliedes |
| Integrēts apakšklājs | Jā |
| Apakšslāņa tips | Korķa apakšklājs |
| Apakšslāņa biezums | 1.5 mm |
| Piemērots apsildāmajām grīdām | Jā |
| Piemērots vannas istabai | Jā |
| Papildus informācija | Piemērots iekšdarbiem gan sausās, gan mitrās telpās. "Click" sistēma. Izstrādājums sastāv no vairākiem slāņiem. Vidējais un apakšējais slānis ir izgatavoti no PVC. Pirms montāžas pārbaudiet, vai izstrādājumi nav savilkušies, bojāti, vai to virsmas un izmēri atbilst. Ar integrētu korķa pamatni. |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 501999252 |
You walk on a wooden surface - inspired by natural nature motifs, designed using the latest technology - DOMOLETTI vinyl flooring. Vinyl flooring is the result of progressive technological solutions, which is an excellent alternative to ceramic tiles, laminate and even wooden floors. This flooring stands out for its durability and resilience. Unlike laminate, vinyl floors are 100% water resistant, they have excellent sound insulation and good thermal resistance. Vinyl flooring is easy to maintain, and using the "Easy Click" system, it is quick and simple to install. Durability, compression resistance and advanced wood grain embossing technology will ensure longevity and a light touch of nature in your home.
Features:
- Scratch resistance
- Sound insulation
- Compression resistance
- UV radiation resistance
- Good thermal resistance
- Self-healing coating
- Impact resistance
- Durability
- Ecological coating
- Resistance to large temperature changes
- "CLICK" protection
LVT type vinyl flooring stands out for its elasticity and softness, so it will be comfortable to use in a bedroom or bathroom. The elastic coating will ensure floor protection and impact resistance, and the simple "Easy Click" system installation will allow you to lay the floor yourself without difficulty.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: VINYL FLOORING LVT 6.5MM 33CL 077J