VINYL FLOORING COVERING 4.5MM 33KL WR10503
€23,99
Pieejams uzreiz
Product information
| Garums | 1522 mm |
|---|---|
| Platums | 225 mm |
| Biezums | 4.5 mm |
| Pretestības klase | 33 |
| Krāsa | Brūna krās. |
| Produkta veids | Vinila grīdas segumi |
| Zīmols | Domoletti |
| Kolekcija | Premium Long |
| Daudzums iepakojumā, m2 | 2.055 |
| Vienību skaits iepakojumā | 6 |
| Augšējā slāņa biezums | 0.5 mm |
| Grīdas seguma veids | Bīdāms/slīdošs |
| Savienojuma sistēma | „Click“ |
| Krāsas nosaukums | Dzeltenbrūna krās. |
| Pamata materiāls | Polivinila |
| Seguma raksts | Dēļu imitācija, 1 josla |
| Pārklājuma pamatne | SPC |
| Sliede | Bez sliedes |
| Integrēts apakšklājs | Nē |
| Piemērots apsildāmajām grīdām | Jā |
| Piemērots vannas istabai | Jā |
| Papildus informācija | Ieteicamā pamatne šim vinila pārklājumam 000101012197 Kronospan PUR 1.0 |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502085086 |
Vinyl flooring Domoletti Premium Long WR10503, floating, 1522 mm x 225 mm x 4.5 mm
As if you were walking on a wooden surface – inspired by natural motifs, designed using the latest technologies – DOMOLETTI vinyl flooring. Vinyl flooring – the result of advanced technological solutions that is an excellent alternative to ceramic tiles, laminate, and even wooden floors. This flooring stands out for its durability and longevity. Unlike laminate, vinyl floors are 100% moisture-resistant, provide good sound insulation, and have good thermal insulation properties. Vinyl flooring is easy to maintain and is quickly and easily installed with the “Easy Click” system. Durability, pressure resistance, and improved wood texture embossing technology will ensure longevity and a natural feel in your home.
As if you were walking on a wooden surface – inspired by natural motifs, designed using the latest technologies – DOMOLETTI vinyl flooring. Vinyl flooring – the result of advanced technological solutions that is an excellent alternative to ceramic tiles, laminate, and even wooden floors. This flooring stands out for its durability and longevity. Unlike laminate, vinyl floors are 100% moisture-resistant, provide good sound insulation, and have good thermal insulation properties. Vinyl flooring is easy to maintain and is quickly and easily installed with the “Easy Click” system. Durability, pressure resistance, and improved wood texture embossing technology will ensure longevity and a natural feel in your home.
Features:
- Scratch resistance
- Sound insulation
- Pressure resistance
- UV resistance
- Good thermal insulation properties
- Self-healing surface
- Impact resistance
- Durability
- Eco-friendly covering
- Resistance to large temperature changes
- “CLICK” protection
This flooring is based on a stone plastic composite (SPC), which provides special durability against impacts and scratches. This type of vinyl flooring is the most suitable option for high-traffic living areas such as hallways, kitchens, or living rooms. Over time, durable vinyl floors are highly resistant to UV rays, large temperature variations, and easy installation with the “Easy Click” system.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: VINYL FLOORING COVERING 4.5MM 33KL WR10503