Product information
| Garums | 25 m |
|---|---|
| Ārējais diametrs | 38.8 mm |
| Šļūtenes tips | Uzturvērtība |
| Produkta veids | Šļūtenes |
| Zīmols | Fitt |
| Iekšējais diametrs | 32 mm |
| Materiāls | Polivinilhlorīds (PVC) |
| Ar stiegrojuma tīklu | Nē |
| Maksimālais darba spiediens | 7 Bar |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Spiediens: 6 - 7 bar. Darba temperatūra no -10° līdz +60°C |
| Izcelsmes valsts | Itālija |
| Barcode | 500489915 |
Used for creating the suction line of pumps and intended for food liquids that are free of fats, as well as liquids with an alcohol content not exceeding 28%. Operating temperature from -10° to +60°C, pressure from 6 bar to 7 bar.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: VACUUM HOSE 32MM ALIFLEX