Product information
| Garums | 1110 mm |
|---|---|
| Darba virsmas diametrs | 200 mm |
| Materiāls | Tērauds |
| Teleskopisks kāts | Nē |
| Produkta veids | Mehāniskie zemes urbji |
| Zīmols | Fiskars |
| Augstums | 140 mm |
| Krāsa | Melna krās., Oranža krās. |
| Maināmi naži | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Rokturis izgatavots no FiberComp™ materiāla, lai būtu īpaši izturīgs. Tērauda caurules kāts maksimālai izturībai. |
| Izcelsmes valsts | Polija |
| Barcode | 500874693 |
The ground drill will be useful for planting hedges and trees, digging compost pits, and installing large posts. It drills evenly, without getting caught on small stones and roots. The handle is made from FiberComp™ (glass fiber reinforced with polyamide) for high durability. The shaft is made of steel tubing. The drill has dual drilling action with two optimally sharp blades. Additional components can be attached to the shaft with screws. Working diameter: 20cm. Size: L. Length: 110cm. Weight: 2.5kg.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: URBIS ZEMES QUIKDRILL FISKARS