Product information
| Savienojuma diametrs | 26500 μm |
|---|---|
| Taimera tips | Elektronisks |
| Produkta veids | Laistīšanas taimeri |
| Zīmols | Fiskars |
| Svars | 0.580 kg |
| Garums | 65 mm |
| Platums | 138 mm |
| Augstums | 215 mm |
| Materiāls | Plastmasa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Platums: 138 mm. Garums: 65 mm. Augstums: 215 mm. Svars: 580 g |
| Barcode | 502135540 |
Fiskars 1054792 Watering Timer
- Easy to connect - the built-in tap connector includes 3 tap thread sizes.
- Easy to program watering start and end times
- Protection - stops watering in case of low battery charge
- Instant watering button
- Works with standard 2xAA batteries (not included)
- Universal mount, suitable for devices from other brands
Fiskars timers are the most efficient tool for saving time and water for your lawn and garden. Easy to install and operate, the timer automatically turns the water on and off according to your schedule. Fiskars timers are equipped with large, easy-to-read LCD displays that simplify programming. Watering is done in half the time using dual outputs, allowing for two hoses to be used simultaneously. All Fiskars products are universally compatible with watering products from other brands.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: TIMER CF WITH DUAL OUTPUT