Product information
| Platums | 19 mm |
|---|---|
| Biezums | 0.15 mm |
| Ruļļa garums | 20 m |
| Krāsa | Dzeltena krās., Zaļa krās. |
| Materiāls | Polivinilhlorīds (PVC) |
| Produkta veids | Elektrības izolācijas lente |
| Zīmols | Tesa |
| Modelis | 53988 |
| Pagarināšanās pārrāvuma vietā | 240 % |
| Dielektriskās caursites spriegums | 7000 V |
| Temperatūras izturība | 0 - 90 °C |
| Papildus informācija | Piemērota vadu un kabeļu elektroizolācijai. Nedegoša. Elastīga un laba pielipšana zemās temperatūrās. Sertifikācija: VDE, IMQ un SEMKO. Garums: 20 m. Platums: 19 mm. |
| Izcelsmes valsts | Singapūra |
| Barcode | 500485945 |
“Tesaflex® 53948” is a specially designed self-adhesive plasticized PVC tape with excellent film flexibility and adhesion, intended for use at low temperatures.
Thanks to the plasticizers that do not affect most wire systems, and the modified rubber adhesive system, “tesaflex® 53948” is ideally suited for electrical insulation.
“tesaflex® 53948” has been tested and certified by VDE, IMQ, and “Semko”.
Main application areas
“tesaflex® 53948” is suitable for insulating wires and cables, bundling, labeling, securing, sealing, and protecting.
Thanks to the plasticizers that do not affect most wire systems, and the modified rubber adhesive system, “tesaflex® 53948” is ideally suited for electrical insulation.
“tesaflex® 53948” has been tested and certified by VDE, IMQ, and “Semko”.
Main application areas
“tesaflex® 53948” is suitable for insulating wires and cables, bundling, labeling, securing, sealing, and protecting.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: TAPE INSULATION PVC GREEN-YELLOW 20/19