Product information
| Platums | 19 mm |
|---|---|
| Biezums | 0.15 mm |
| Ruļļa garums | 20 m |
| Krāsa | Balta krās. |
| Materiāls | Polivinilhlorīds (PVC) |
| Produkta veids | Elektrības izolācijas lente |
| Zīmols | Tesa |
| Modelis | 53988 |
| Pagarināšanās pārrāvuma vietā | 240 % |
| Dielektriskās caursites spriegums | 7000 V |
| Temperatūras izturība | 0 - 90 °C |
| Papildus informācija | Piemērota vadu un kabeļu elektroizolācijai. Nedegoša. Elastīga un laba pielipšana zemās temperatūrās. Sertifikācija: VDE, IMQ un SEMKO. Garums: 20 m. Platums: 19 mm. |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 500354119 |
„Tesaflex® 53948“ is a specially designed self-extinguishing, plasticized PVC adhesive tape fabric with good film elasticity and adhesion at low temperatures.
Thanks to the use of plasticizers that do not affect most wiring systems and a modified rubber adhesive system, „tesaflex® 53948“ is ideally suited for electrical insulation.
„Tesaflex® 53948“ has been tested and certified by VDE, IMQ, and „Semko“.
Main areas of application
„Tesaflex® 53948“ is suitable for insulating wires and cables, forming beams, marking, securing, sealing, and protecting.
Thanks to the use of plasticizers that do not affect most wiring systems and a modified rubber adhesive system, „tesaflex® 53948“ is ideally suited for electrical insulation.
„Tesaflex® 53948“ has been tested and certified by VDE, IMQ, and „Semko“.
Main areas of application
„Tesaflex® 53948“ is suitable for insulating wires and cables, forming beams, marking, securing, sealing, and protecting.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: TAPE INSULATION PVC 0.15X19MM 20M WHITE