Product information
| Jauda | 2000 W |
|---|---|
| Maksimālais ātrums minūtē | 5000 rpm |
| Griešanas dziļums 45° leņķī | 65 mm |
| Griešanas dziļums 90° leņķī | 85 mm |
| Produkta veids | Griešanas mašīna |
| Zīmols | Scheppach |
| Garums | 940 mm |
| Platums | 700 mm |
| Augstums | 890 mm |
| Svars | 19.4 kg |
| Elektroapgāde | Elektriskā tīkla |
| Diska diametrs | 250 mm |
| Griezuma dziļuma regulēšana | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Zobu skaits: 24 |
| Barcode | 501484307 |
TABLE SAW HS 100S 2KW 250MM SCHEPPACH
The table saw is an important tool for any woodworking master or carpenter. Scheppach HS100S table saw features and ease of use make it ideal for various skill levels and applications.
-
Powerful 2000 W motor
-
Left and right extension tables allow easy adjustment of the table size according to the application and the workpiece.
-
Standard equipment includes a leg stand
-
Maximum cutting depth 85 mm
-
Blade specification: TCT blade diameter 250 mm (10")
-
Includes a blade with carbide tip
-
Double bevel and height adjustment control button
-
Includes blade guard, bevel gauge, and longitudinal fence
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: Table Saw HS 100S 2KW 250MM SCHEPPACH