Product information
| Augstums | 363 - 643 cm |
|---|---|
| Platums | 41 cm |
| Kāpņu tips | 2 daļīgs universāls |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Haushalt |
| Svars | 14.4 kg |
| Garums | 363 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Pakāpju skaits | 13 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Nē |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Barcode | 501955806 |
These Haushalt stairs are versatile and can help reach even quite high places, thus making it easier to solve most household problems. Although they are made of aluminum and weigh only 14.4 kilograms, Haushalt BL-E213 stairs are durable and can support weight up to 150 kg. The stairs are convenient to adjust for work, as they can reach 3.6 m height when placed in an A-frame construction, and 6.4 m height when combined together and supported against a wall.
The product has a warranty for up to 24 months.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: STAIRS 2X13 PAK. BL-E213 350/621 CM H