Product information
| Garums | 600 mm |
|---|---|
| Actiņu skaits | 2 |
| Produkta veids | Līmeņrāži |
| Zīmols | Stabila |
| Svars | 0.31 kg |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Antistatisks pārklājums. Precizitāte: 0.029°=0.5mm/m |
| Barcode | 500036669 |
SPIRIT LEVEL STABLE, 600 MM, 0.31 KG
- Traditional spirit level with smooth edges, electrostatically powder-coated, with two vertical (plumb) and one horizontal (leveling) vial.
- Light aluminum rectangular profile.
- Measurement accuracy: in the normal (upward) position 0.029° = 1/32" over 72".
- Ideal universal spirit level for households and light professional use.
- One horizontal (leveling) and two vertical (plumb) vials.
- Vials come with a lifetime warranty.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SPIRIT LEVEL 70, SERIES 60CM