Product information
| Garums | 116 cm |
|---|---|
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Darbības daļa | Nav asu stūru |
| Produkta veids | Lāpstas |
| Zīmols | Forte Tools |
| Darbības zonas platums | 18 cm |
| Svars | 1.8 kg |
| Darba daļu materiāls | Metāls |
| Kāta materiāls | Metāls |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Ražotāja garantija | 36 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Darbības zonas platums: 180 mm. Svars: 1.8 kg |
| Izcelsmes valsts | Polija |
| Barcode | 502158172 |
SHOVEL FORTE TOOLS FT01, 1160MM
This shovel is designed for use in hard soil, and it can easily and safely dig, plant, break up, and excavate roots. The ergonomic handle with a comfortable grip ensures correct, stable working posture and reduces muscle strain. The shovel head has a durable footrest.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SHOVEL DULL FORTE TOOLS 1.16M